TXC CORPORATION 9C-20.500MAAJ-T
9C-20.500MAAJ-T picture photo
Mfg. Part Number
9C-20.500MAAJ-T
Brief Description
Crystal 20.5000MHz 30ppm 18pF 30 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC-49S
Datasheet Download
9C-20.500MAAJ-T.pdf
Availability of 9C-20.500MAAJ-T
QUANTITY
9C-20.500MAAJ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C-20.500MAAJ-T
Internal Part NumberEIS-9C-20.500MAAJ-T
TypeMHz Crystal
Frequency20.5MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)30 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC-49S
Size / Dimension0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Height0.161" (4.10mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C-20.500MAAJ-T
Related Links9C-20.5, 9C-20.500MAAJ-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
9C-20.500MAAJ-T Details Description
Related parts for 9C-20.500MAAJ-T
CONTACT CSL1.6R 26-24 I 1.4 datasheet.pdf
OSC XO 48.000MHZ TTL PC PIN datasheet.pdf
RES SMD 18.2K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EYELET datasheet.pdf
COUPLING RING KIT METAL SZ 17 datasheet.pdf
RES SMD 1M OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 28SSOP datasheet.pdf
BOX ALUM NATURAL 7.87"L X 5.91"W datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK FEED THRU 6.2MM datasheet.pdf
Connector Header 45 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES 104K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf