TXC CORPORATION 9C-24.576MBBK-T
9C-24.576MBBK-T picture photo
Mfg. Part Number
9C-24.576MBBK-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 24.5760MHz 50ppm 20pF 30 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC-49S
Datasheet Download
9C-24.576MBBK-T.pdf
Availability of 9C-24.576MBBK-T
QUANTITY
9C-24.576MBBK-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C-24.576MBBK-T
Internal Part NumberEIS-9C-24.576MBBK-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series9C
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency24.576MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)30 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC-49S
Size / Dimension0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Height0.161" (4.10mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C-24.576MBBK-T
Related Links9C-24.5, 9C-24.576MBBK-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
9C-24.576MBBK-T Details Description
Related parts for 9C-24.576MBBK-T
TERM BLOCK PLUG 21POS 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 110 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 0.47 OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 15VIN 15VOUT SMD datasheet.pdf
K 8339 A TOOL KIT datasheet.pdf
CAP TANT 5UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
UNIV MAT TRIM KIT 30"X30" ALUM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .125" datasheet.pdf
COPPER FOIL FR EPOXY PLATE 470MM datasheet.pdf
OSC MEMS 110.0000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf