TXC CORPORATION 9C-31.250MBBK-T
9C-31.250MBBK-T picture photo
Mfg. Part Number
9C-31.250MBBK-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 31.2500MHz 50ppm 20pF 80 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC-49S
Datasheet Download
9C-31.250MBBK-T.pdf
Availability of 9C-31.250MBBK-T
QUANTITY
9C-31.250MBBK-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C-31.250MBBK-T
Internal Part NumberEIS-9C-31.250MBBK-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series9C
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency31.25MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Operating Mode3rd Overtone
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC-49S
Size / Dimension0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Height0.161" (4.10mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C-31.250MBBK-T
Related Links9C-31.2, 9C-31.250MBBK-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
9C-31.250MBBK-T Details Description
Related parts for 9C-31.250MBBK-T
SPEAKER ALNICO 8OHM .25W 57MM RN datasheet.pdf
IC ADC 10BIT 250KHZ W/SD 8-MSOP datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 16POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.15A 5TSOP datasheet.pdf
FIXED IND 1.5MH 170MA 4 OHM TH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
FLOAT TOOLS SUBSCRIPTION datasheet.pdf
MOTORIZED VRBLE TRANSF 240V 12A datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 120W datasheet.pdf