TXC CORPORATION 9C-31.875MAAJ-T
9C-31.875MAAJ-T picture photo
Mfg. Part Number
9C-31.875MAAJ-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 31.8750MHz 30ppm 18pF 80 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC-49S
Datasheet Download
9C-31.875MAAJ-T.pdf
Availability of 9C-31.875MAAJ-T
QUANTITY
9C-31.875MAAJ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C-31.875MAAJ-T
Internal Part NumberEIS-9C-31.875MAAJ-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series9C
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency31.875MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Operating Mode3rd Overtone
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC-49S
Size / Dimension0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Height0.161" (4.10mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C-31.875MAAJ-T
Related Links9C-31.8, 9C-31.875MAAJ-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
9C-31.875MAAJ-T Details Description
Related parts for 9C-31.875MAAJ-T
TRIMMER 50K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
RES SMD 365K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 125POS TYPE AB VERT datasheet.pdf
RES SMD 8.25KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
RES 29.4 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
CBL 36POS .5MM JMPR TYPE A 1.18" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 36POS .35M datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 56 OHM 1206 datasheet.pdf
RES 8.3333 OHM 2W .05% RADIAL datasheet.pdf