TXC CORPORATION 9C-50.000MAAE-T
9C-50.000MAAE-T picture photo
Mfg. Part Number
9C-50.000MAAE-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 50.0000MHz 30ppm 12pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC-49S
Datasheet Download
9C-50.000MAAE-T.pdf
Availability of 9C-50.000MAAE-T
QUANTITY
9C-50.000MAAE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C-50.000MAAE-T
Internal Part NumberEIS-9C-50.000MAAE-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series9C
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency50MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating Mode3rd Overtone
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC-49S
Size / Dimension0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Height0.161" (4.10mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C-50.000MAAE-T
Related Links9C-50.0, 9C-50.000MAAE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
9C-50.000MAAE-T Details Description
Related parts for 9C-50.000MAAE-T
POT 20K OHM 1/20W LINEAR datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 4POS datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 1.5KV X7R 1825 datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 12 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
IC COMP VOLT CMOS OD DUAL 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP4T SLD SHORT datasheet.pdf
762 TB PLUGGABLE PLUG datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 1.8V SMD datasheet.pdf