TXC CORPORATION 9C-54.000MAAE-T
9C-54.000MAAE-T picture photo
Mfg. Part Number
9C-54.000MAAE-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 54.0000MHz 30ppm 12pF 80 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC-49S
Datasheet Download
9C-54.000MAAE-T.pdf
Availability of 9C-54.000MAAE-T
QUANTITY
9C-54.000MAAE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C-54.000MAAE-T
Internal Part NumberEIS-9C-54.000MAAE-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series9C
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency54MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Operating Mode3rd Overtone
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC-49S
Size / Dimension0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Height0.161" (4.10mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C-54.000MAAE-T
Related Links9C-54.0, 9C-54.000MAAE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
9C-54.000MAAE-T Details Description
Related parts for 9C-54.000MAAE-T
FERRITE BRDBAND CYLINDER 28.50MM datasheet.pdf
RES SMD 3.3K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
BOX S STEEL NAT 10"L X 8"W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 400W datasheet.pdf
DIODE ZENER 47V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf