TXC CORPORATION 9C-6.500MAAJ-T
9C-6.500MAAJ-T picture photo
Mfg. Part Number
9C-6.500MAAJ-T
Brief Description
Crystal 6.5000MHz 30ppm 18pF 80 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC-49S
Datasheet Download
9C-6.500MAAJ-T.pdf
Availability of 9C-6.500MAAJ-T
QUANTITY
9C-6.500MAAJ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C-6.500MAAJ-T
Internal Part NumberEIS-9C-6.500MAAJ-T
TypeMHz Crystal
Frequency6.5MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC-49S
Size / Dimension0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Height0.161" (4.10mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C-6.500MAAJ-T
Related Links9C-6.50, 9C-6.500MAAJ-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
9C-6.500MAAJ-T Details Description
Related parts for 9C-6.500MAAJ-T
HEATSHRINK 1-1/2"X1' EPS200 BLK datasheet.pdf
IC OCTAL D TRANSP LATCH 20SSOP datasheet.pdf
CONN BATTERY 5 POS RIGHT ANGLE datasheet.pdf
RES SMD 120K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 76POS 2MM SMD datasheet.pdf
CON TERM BLK SPRG CLMP 4POS datasheet.pdf
CONN FEMALE HSNG .156 8POS datasheet.pdf
HD SMT datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 32LQFP datasheet.pdf
RES 1.8M OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE SKT M23 datasheet.pdf