TXC CORPORATION 9C-7.680MAAE-T
9C-7.680MAAE-T picture photo
Mfg. Part Number
9C-7.680MAAE-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 7.6800MHz 30ppm 12pF 80 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC-49S
Datasheet Download
9C-7.680MAAE-T.pdf
Availability of 9C-7.680MAAE-T
QUANTITY
9C-7.680MAAE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C-7.680MAAE-T
Internal Part NumberEIS-9C-7.680MAAE-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series9C
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency7.68MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC-49S
Size / Dimension0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Height0.161" (4.10mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C-7.680MAAE-T
Related Links9C-7.68, 9C-7.680MAAE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
9C-7.680MAAE-T Details Description
Related parts for 9C-7.680MAAE-T
SWITCH DISCONNECT 16A 600V BLACK datasheet.pdf
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EXTEND datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 7/16-20-2B FEM 5V datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
SENSOR PHOTOELECTR 10M M12 CONN datasheet.pdf
RES 0.226 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 34POS DUAL .100" R/A datasheet.pdf