TXC CORPORATION 9C-7.680MAAJ-T
9C-7.680MAAJ-T picture photo
Mfg. Part Number
9C-7.680MAAJ-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 7.6800MHz 30ppm 18pF 80 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC49/US
Datasheet Download
9C-7.680MAAJ-T.pdf
Availability of 9C-7.680MAAJ-T
QUANTITY
9C-7.680MAAJ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C-7.680MAAJ-T
Internal Part NumberEIS-9C-7.680MAAJ-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series9C
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency7.68MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Height0.161" (4.10mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C-7.680MAAJ-T
Related Links9C-7.68, 9C-7.680MAAJ-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
9C-7.680MAAJ-T Details Description
Related parts for 9C-7.680MAAJ-T
IC EEPROM 2KBIT 100KHZ 8DIP datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 20V 0.6A SC89 datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.300" (7.62mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 200V C0G 1206 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
MOSFET N-CH 800V TO220SIS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 12POS SKT datasheet.pdf