TXC CORPORATION 9C-8.192MAAE-T
9C-8.192MAAE-T picture photo
Mfg. Part Number
9C-8.192MAAE-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 8.1920MHz 30ppm 12pF 80 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC-49S
Datasheet Download
9C-8.192MAAE-T.pdf
Availability of 9C-8.192MAAE-T
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9C-8.192MAAE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C-8.192MAAE-T
Internal Part NumberEIS-9C-8.192MAAE-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series9C
PackagingCut Tape (CT)
TypeMHz Crystal
Frequency8.192MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC-49S
Size / Dimension0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Height0.150" (3.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C-8.192MAAE-T
Related Links9C-8.19, 9C-8.192MAAE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
9C-8.192MAAE-T Details Description
Related parts for 9C-8.192MAAE-T
FIXED IND 2.2NH 600MA 80 MOHM datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 500MHZ 10MSOP datasheet.pdf
CONN TERM BLK 4POS 3.5MM R/A PCB datasheet.pdf
FUSEHOLDER COVER FOR 2.5W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 7POS BOX MNT PINS datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER 15A AUTO RESET datasheet.pdf
CAP TANT 1.0UF 20% 100V AXIAL datasheet.pdf
COUNTER LED 6 CHAR 115/230V PNL datasheet.pdf
PICAXE MICROBOT EXPANSION KIT datasheet.pdf
OSC XO 7.3728MHZ CMOS SMD datasheet.pdf