TXC CORPORATION 9C-8.4672MBBK-T
9C-8.4672MBBK-T picture photo
Mfg. Part Number
9C-8.4672MBBK-T
Brief Description
Crystal 8.4672MHz 50ppm 20pF 80 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC-49S
Datasheet Download
9C-8.4672MBBK-T.pdf
Availability of 9C-8.4672MBBK-T
QUANTITY
9C-8.4672MBBK-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C-8.4672MBBK-T
Internal Part NumberEIS-9C-8.4672MBBK-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Series9C
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency8.4672MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC-49S
Size / Dimension0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Height0.161" (4.10mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C-8.4672MBBK-T
Related Links9C-8.46, 9C-8.4672MBBK-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
9C-8.4672MBBK-T Details Description
Related parts for 9C-8.4672MBBK-T
IC POT DGTL 100K 128 TAPS 8-DIP datasheet.pdf
IC USB STREAMING CNTRLR 52-TQFP datasheet.pdf
RES SMD 9.09K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX FET DL 1OF4 16-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 40.2K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 787 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 1.8NH SMD datasheet.pdf
PROXIMITY SENSOR M8 27MM NPN NC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 25W datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 12A 12.7 MOHM datasheet.pdf