Yageo 9C04021A1501JLHF3
9C04021A1501JLHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9C04021A1501JLHF3
Brief Description
RES SMD 1.5K OHM 5% 1/16W 0402
Datasheet Download
9C04021A1501JLHF3.pdf
Availability of 9C04021A1501JLHF3
QUANTITY
9C04021A1501JLHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C04021A1501JLHF3
Internal Part NumberEIS-9C04021A1501JLHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.5k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C04021A1501JLHF3
Related Links9C04021A, 9C04021A1501JLHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9C04021A1501JLHF3 Details Description
Related parts for 9C04021A1501JLHF3
BOX STEEL 19.69"L X 13.78"W datasheet.pdf
MOSFET N/P-CH 60V 8DIP datasheet.pdf
RES SMD 2.8 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES 100 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 720MA 703 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 322MA 3.9 OHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 TH 80POS datasheet.pdf
BG STTSHLD MTL-IN 6''X12'' 100EA datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE SKT PCB datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.0033UF 20% 330VAC AXI datasheet.pdf
330UF 400V 25X40MM 85C 2000H datasheet.pdf