Yageo 9C04021A1600FLHF3
9C04021A1600FLHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9C04021A1600FLHF3
Brief Description
RES SMD 160 OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9C04021A1600FLHF3.pdf
Availability of 9C04021A1600FLHF3
QUANTITY
9C04021A1600FLHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C04021A1600FLHF3
Internal Part NumberEIS-9C04021A1600FLHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)160
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C04021A1600FLHF3
Related Links9C04021A, 9C04021A1600FLHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9C04021A1600FLHF3 Details Description
Related parts for 9C04021A1600FLHF3
LED 2HI 3MM CLEAR YELLOW PC MNT datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 40MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .125 SQ WW datasheet.pdf
RES SMD 1.2 OHM 1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 0.004 OHM 1% 5W 2818 datasheet.pdf
CAP TANT 3.5UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 500V SNAP datasheet.pdf
MA-6(AC ONLY),1NC,2M CABLE datasheet.pdf
CONN HDR 6POS 2.54MM T/H GOLD datasheet.pdf