Yageo 9C04021A2492FLHF3
9C04021A2492FLHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9C04021A2492FLHF3
Brief Description
RES SMD 24.9K OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9C04021A2492FLHF3.pdf
Availability of 9C04021A2492FLHF3
QUANTITY
9C04021A2492FLHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C04021A2492FLHF3
Internal Part NumberEIS-9C04021A2492FLHF3
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C04021A2492FLHF3
Related Links9C04021A, 9C04021A2492FLHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9C04021A2492FLHF3 Details Description
Related parts for 9C04021A2492FLHF3
RES 15 OHM 1W 10% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 2.27A 129 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 0.12UF 100V X7R 1812 datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10V 20% 2312 datasheet.pdf
RES SMD 9.09KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN DIN RECEPT 96POS VERT PCB datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX FET 4B 1OF2 16TSSOP datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf