Yageo 9C04021A2700JLHF3
9C04021A2700JLHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9C04021A2700JLHF3
Brief Description
RES SMD 270 OHM 5% 1/16W 0402
Datasheet Download
9C04021A2700JLHF3.pdf
Availability of 9C04021A2700JLHF3
QUANTITY
9C04021A2700JLHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C04021A2700JLHF3
Internal Part NumberEIS-9C04021A2700JLHF3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)270
Tolerance±5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)