Yageo 9C04021A4423FLHF3
9C04021A4423FLHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9C04021A4423FLHF3
Brief Description
RES SMD 442K OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9C04021A4423FLHF3.pdf
Availability of 9C04021A4423FLHF3
QUANTITY
9C04021A4423FLHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C04021A4423FLHF3
Internal Part NumberEIS-9C04021A4423FLHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)442k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C04021A4423FLHF3
Related Links9C04021A, 9C04021A4423FLHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9C04021A4423FLHF3 Details Description
Related parts for 9C04021A4423FLHF3
SCR 400V 0.8A SOT-223 datasheet.pdf
FUSE CERM 250MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 4.3K OHM 0606 datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20SOIC datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 2.2K OHM 1% datasheet.pdf
DSUB 5W5 F datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
350 TB PLU PLU WF HOOK/E datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 1.8V SMD datasheet.pdf