Yageo 9C04021A4R30JGHF3
9C04021A4R30JGHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9C04021A4R30JGHF3
Brief Description
RES SMD 4.3 OHM 5% 1/16W 0402
Datasheet Download
9C04021A4R30JGHF3.pdf
Availability of 9C04021A4R30JGHF3
QUANTITY
9C04021A4R30JGHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C04021A4R30JGHF3
Internal Part NumberEIS-9C04021A4R30JGHF3
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.3
Tolerance±5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C04021A4R30JGHF3
Related Links9C04021A, 9C04021A4R30JGHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9C04021A4R30JGHF3 Details Description
Related parts for 9C04021A4R30JGHF3
SWITCH DIP PIANO SEALED 3POS datasheet.pdf
APPLIANCE INLET W/FILTER 20A datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 1/8-27NPT 4-20MA datasheet.pdf
LCD MOD GRAPH 128X64 WH TRANSM datasheet.pdf
IC AUDIO CODEC 8CH HD 5V 48-QFP datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 28A 2.34 MOHM datasheet.pdf
RES 276K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
LINUX COMPUTER W/ A13 CORTEX-A8 datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 280POS GOLD datasheet.pdf
WTB 1.25 WAFER 180 DIP datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V LVPECL 50PPM 5X7MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 11POS INLINE SKT datasheet.pdf