Yageo 9C04021A5603FLHF3
9C04021A5603FLHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9C04021A5603FLHF3
Brief Description
RES SMD 560K OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9C04021A5603FLHF3.pdf
Availability of 9C04021A5603FLHF3
QUANTITY
9C04021A5603FLHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C04021A5603FLHF3
Internal Part NumberEIS-9C04021A5603FLHF3
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)560k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C04021A5603FLHF3
Related Links9C04021A, 9C04021A5603FLHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9C04021A5603FLHF3 Details Description
Related parts for 9C04021A5603FLHF3
IC REG LDO 1.8V 3A D2PAK datasheet.pdf
IC COMPARATR QUAD R-R I/O 16QSOP datasheet.pdf
FUSE GLASS 600MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN PLUG STRAIGHT 10POS W/SCKT datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 16KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CGRID SMT HDR W/L.PEG 16POS datasheet.pdf