Yageo 9C04021A6200JLHF3
9C04021A6200JLHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9C04021A6200JLHF3
Brief Description
RES SMD 620 OHM 5% 1/16W 0402
Datasheet Download
9C04021A6200JLHF3.pdf
Availability of 9C04021A6200JLHF3
QUANTITY
9C04021A6200JLHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C04021A6200JLHF3
Internal Part NumberEIS-9C04021A6200JLHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)620
Tolerance±5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C04021A6200JLHF3
Related Links9C04021A, 9C04021A6200JLHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9C04021A6200JLHF3 Details Description
Related parts for 9C04021A6200JLHF3
FILTER LINE 2ST STD/IND 2A SCREW datasheet.pdf
DGTL ISO RS422/RS485 16SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 15.5-20 AWG 0.110" (2.79mm) Crimp datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES 167 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 3.8A 24.8 MOHM datasheet.pdf
LED ARRAY XLAMP CXA1304 WHITE datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT PIN datasheet.pdf