Yageo 9C04021A7683FLHF3
9C04021A7683FLHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9C04021A7683FLHF3
Brief Description
RES SMD 768K OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9C04021A7683FLHF3.pdf
Availability of 9C04021A7683FLHF3
QUANTITY
9C04021A7683FLHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C04021A7683FLHF3
Internal Part NumberEIS-9C04021A7683FLHF3
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)768k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C04021A7683FLHF3
Related Links9C04021A, 9C04021A7683FLHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9C04021A7683FLHF3 Details Description
Related parts for 9C04021A7683FLHF3
IC DUAL DECADE RIP COUNTR 16-DIP datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 27PS GOLD WW R/A datasheet.pdf
BATTERY PACK 7.2V 500MAH NIMH datasheet.pdf
RES SMD 18K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 68PF 100V NP0 1210 datasheet.pdf
RES 110 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 30VWM 53.5VC SMAJ datasheet.pdf
DIN-SIGNAL 2R032MW-13,0C1-2 datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
Connector Header 18 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf