Yageo 9C06031A1004JLHFT
9C06031A1004JLHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A1004JLHFT
Brief Description
RES SMD 1M OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A1004JLHFT.pdf
Availability of 9C06031A1004JLHFT
QUANTITY
9C06031A1004JLHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A1004JLHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A1004JLHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A1004JLHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A1004JLHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A1004JLHFT Details Description
Related parts for 9C06031A1004JLHFT
KIT TRIM POT 3362R SER 14 VALUES datasheet.pdf
CONN EDGECARD 216PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10V 20% 1210 datasheet.pdf
IC LVL XLTR LV 8MBPS SOT23-8 datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT 4POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
LED SUPP CC AC/DC 32V 700MA 7SIP datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZ16A PG16 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf