Yageo 9C06031A1021FKHFT
9C06031A1021FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A1021FKHFT
Brief Description
RES SMD 1.02K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A1021FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A1021FKHFT
QUANTITY
9C06031A1021FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A1021FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A1021FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.02k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A1021FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A1021FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A1021FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A1021FKHFT
IC GATE XOR 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
VERTICAL GUIDE PIN SLOTT-ED HDR datasheet.pdf
CAP POLYMER 68UF 20% 4V SMD datasheet.pdf
SEC-Z CONN ASSY 70 QUAD POS LF datasheet.pdf
HERMAPHRODITIC 6AWG POWER TIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
RES SMD 499 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf