Yageo 9C06031A1050FKHFT
9C06031A1050FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A1050FKHFT
Brief Description
RES SMD 105 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A1050FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A1050FKHFT
QUANTITY
9C06031A1050FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A1050FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A1050FKHFT
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)105
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A1050FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A1050FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A1050FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A1050FKHFT
RES SMD 57.6OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 649 OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 4.75K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
DIE PIN AND SOCKET 69875 18-14 datasheet.pdf
FIXED IND 4.7NH 750MA 70 MOHM datasheet.pdf
AC DRIVE,240V 1PH,3HP 2.2KW CT datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDTX2 0.5A 28V datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
MOUNTING BRACKET FOR HL-T datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 30W 5V OUTPUT CHAS datasheet.pdf
OSC MEMS 125.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf