Yageo 9C06031A10R0JLHFT
9C06031A10R0JLHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A10R0JLHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 10 OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A10R0JLHFT.pdf
Availability of 9C06031A10R0JLHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9C06031A10R0JLHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A10R0JLHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A10R0JLHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRC
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A10R0JLHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A10R0JLHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A10R0JLHFT Details Description
Related parts for 9C06031A10R0JLHFT
CONVRT DC/DC 3.3V 17W OUT SMD TR datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOP datasheet.pdf
Connector Receptacle 20 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
IC LATCH OCT TRANSP D 3ST 20SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 05VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 20V 20% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 36MA 19 OHM SMD datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
IGBT 650V 80A 268W TO-247-3 datasheet.pdf