Yageo 9C06031A10R0JLHFT
9C06031A10R0JLHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A10R0JLHFT
Brief Description
RES SMD 10 OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A10R0JLHFT.pdf
Availability of 9C06031A10R0JLHFT
QUANTITY
9C06031A10R0JLHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A10R0JLHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A10R0JLHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A10R0JLHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A10R0JLHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A10R0JLHFT Details Description
Related parts for 9C06031A10R0JLHFT
IC MCU 8BIT 4KB OTP 44PLCC datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.5A TO252-3 datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 1.25A 250VAC RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 4.3K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DEVELPER KIT W/NTSC CAMERA datasheet.pdf
MOSFET P-CH 60V 15A DPAK-3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
IC FLASH 8MBIT 90NS 48TSOP datasheet.pdf
CONN HDR 114POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
DIODE ZENER 11V 350MW SOT23-3 datasheet.pdf
55PC CABLE datasheet.pdf
CAP FILM 1600VDC 0.36UF RADIAL datasheet.pdf