Yageo 9C06031A1102FKHFT
9C06031A1102FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A1102FKHFT
Brief Description
RES SMD 11K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A1102FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A1102FKHFT
QUANTITY
9C06031A1102FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A1102FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A1102FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)