Yageo 9C06031A1103FKHFT
9C06031A1103FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A1103FKHFT
Brief Description
RES SMD 110K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A1103FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A1103FKHFT
QUANTITY
9C06031A1103FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A1103FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A1103FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)110k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A1103FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A1103FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A1103FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A1103FKHFT
CAP CER 0.33UF 200V X7R 2225 datasheet.pdf
CONN RECEPT PIN .124" datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 1.75KB FLASH 8DIP datasheet.pdf
RES SMD 232 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 390PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 50KHZ 8SOIC datasheet.pdf