Yageo 9C06031A11R0JLHFT
9C06031A11R0JLHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A11R0JLHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 11 OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A11R0JLHFT.pdf
Availability of 9C06031A11R0JLHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9C06031A11R0JLHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A11R0JLHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A11R0JLHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRC
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A11R0JLHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A11R0JLHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A11R0JLHFT Details Description
Related parts for 9C06031A11R0JLHFT
BOX ALUM BLACK 4.72"L X 2.58"W datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 0.47UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
BUZZER 16-28VDC/AC 65-75DB PNL datasheet.pdf
RES 80.6 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
BB-837-08 BULK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf