Yageo 9C06031A11R0JLHFT
9C06031A11R0JLHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A11R0JLHFT
Brief Description
RES SMD 11 OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A11R0JLHFT.pdf
Availability of 9C06031A11R0JLHFT
QUANTITY
9C06031A11R0JLHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A11R0JLHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A11R0JLHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A11R0JLHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A11R0JLHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A11R0JLHFT Details Description
Related parts for 9C06031A11R0JLHFT
IC D-TYPE POS TRG SNGL 16SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle 20 Position 0.100" (2.54mm) Tin-Lead Through Hole datasheet.pdf
CONN HEADER 100POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P6C R/A SHIELDED datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 5.56 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
PIN STRIP HEADER 68 PIN STRAIGHT datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 1W DO214AC datasheet.pdf