Yageo 9C06031A1213FKHFT
9C06031A1213FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A1213FKHFT
Brief Description
RES SMD 121K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A1213FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A1213FKHFT
QUANTITY
9C06031A1213FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A1213FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A1213FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)121k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A1213FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A1213FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A1213FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A1213FKHFT
IC REG ISOLATED 9V 222MA 7DIP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
IC CLOCK BUFFER 1:9 16-SOIC datasheet.pdf
CONN RECEPT PIN .015-.020" .060" datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 70V SOT363 datasheet.pdf
CARDEDGE 72POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
IC MCU 8BIT EPROM 20-CDIP datasheet.pdf
CAP CER 470PF 3KV Y5P RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 8POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FUSE 12KV 31.5AMP 2" AIR datasheet.pdf