Yageo 9C06031A1240FKHFT
9C06031A1240FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A1240FKHFT
Brief Description
RES SMD 124 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A1240FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A1240FKHFT
QUANTITY
9C06031A1240FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A1240FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A1240FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)124
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A1240FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A1240FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A1240FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A1240FKHFT
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 144QFP datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 400MA 1.47 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN LINE SOURCE CRIMP 1POS datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf
DIODE ZENER 1.25W DO214AC datasheet.pdf
LEADED NTC THERMISTOR datasheet.pdf
CONN FFC FPC 4POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
CAP FILM 0.01 UF 20% 300 VAC RAD datasheet.pdf