Yageo 9C06031A1300JLHFT
9C06031A1300JLHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A1300JLHFT
Brief Description
RES SMD 130 OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A1300JLHFT.pdf
Availability of 9C06031A1300JLHFT
QUANTITY
9C06031A1300JLHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A1300JLHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A1300JLHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)130
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A1300JLHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A1300JLHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A1300JLHFT Details Description
Related parts for 9C06031A1300JLHFT
RES SMD 1.69KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 430MA 250 MOHM datasheet.pdf
CONN LEAD ASSY DBL-END 16AWG 18" datasheet.pdf
CAP CER 10PF 50V C0H AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 850W datasheet.pdf
EYELET 18/100A YEL PNL MNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
RES 7.68 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
AMP MONO-SHAPE 2 POS P.C.B.CON datasheet.pdf