Yageo 9C06031A1303JLHFT
9C06031A1303JLHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A1303JLHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 130K OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A1303JLHFT.pdf
Availability of 9C06031A1303JLHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9C06031A1303JLHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A1303JLHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A1303JLHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRC
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)130k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A1303JLHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A1303JLHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A1303JLHFT Details Description
Related parts for 9C06031A1303JLHFT
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 39.0K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.05K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 36HWQFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf
OSC XO 74.175824MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
IC GATE AND 1CH 2-INP 4-DFN datasheet.pdf
RES SMD 1.21 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 13UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf