Yageo 9C06031A13R0JLHFT
9C06031A13R0JLHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A13R0JLHFT
Brief Description
RES SMD 13 OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A13R0JLHFT.pdf
Availability of 9C06031A13R0JLHFT
QUANTITY
9C06031A13R0JLHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A13R0JLHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A13R0JLHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A13R0JLHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A13R0JLHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A13R0JLHFT Details Description
Related parts for 9C06031A13R0JLHFT
PLUNGER FOR 35GM SYRINGE datasheet.pdf
FUSE DUMMY ALARM IND 125V datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK 7MM VERT 3POS PCB datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 144KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
SW ROTRY DP 200MA 0.5" PCB TERM datasheet.pdf
SW LIMT SPDT 10A TOP ROL PLNGR datasheet.pdf
TVS DIODE 14.5VWM 26.5VC AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PLUNGER SPDT 5A QC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 3POS PIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
FUSE 17.5KV 10A 2"DIN BROWN SEAL datasheet.pdf