Yageo 9C06031A1403FKHFT
9C06031A1403FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A1403FKHFT
Brief Description
RES SMD 140K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A1403FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A1403FKHFT
QUANTITY
9C06031A1403FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A1403FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A1403FKHFT
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)140k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A1403FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A1403FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A1403FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A1403FKHFT
CONN D-SUB HOUSING KIT PLUG 62P datasheet.pdf
RES SMD 51.1 OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 60V 8A TO220AC datasheet.pdf
THERMISTOR GLASS CHIP DO-35 datasheet.pdf
RES SMD 1.11KOHM 0.02% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 400W datasheet.pdf
RND SPACER 0.091" NYLON 16.89MM datasheet.pdf
CAP CER 1UF 6.3V X6S 0402 datasheet.pdf
SPECIAL TRIM KIT FOR (2) UM4842 datasheet.pdf
IC FLASH 8GBIT 25NS 48TSOP datasheet.pdf
RES 390 OHM 13W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 4.7NF 1% 63VDC AXIAL datasheet.pdf