Yageo 9C06031A1431FKHFT
9C06031A1431FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A1431FKHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 1.43K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A1431FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A1431FKHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9C06031A1431FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A1431FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A1431FKHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRC
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.43k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A1431FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A1431FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A1431FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A1431FKHFT
SW KNOB RND 2POS SPDT GRN 125V datasheet.pdf
RES SMD 432 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
BATTERY PK 15.0V AA OXYRIDE ALKA datasheet.pdf
CAP ALUM 9000UF 250V SCREW datasheet.pdf
SWITCH PLUNGER SPDT 7A SOLDER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 600W datasheet.pdf
BCZ 3.81/13/180ZE SN OR BX datasheet.pdf
CONN HDR 17POS 1.27MM SMD R/A datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZ16A M25 datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf