Yageo 9C06031A1470FKHFT
9C06031A1470FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A1470FKHFT
Brief Description
RES SMD 147 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A1470FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A1470FKHFT
QUANTITY
9C06031A1470FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A1470FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A1470FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)147
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A1470FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A1470FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A1470FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A1470FKHFT
CAP CER 5.1PF 500V 1111 datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 150V 16A POWER33 datasheet.pdf
SWITCH PIANO DIP 8POS LONG 24V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
RES 1.1M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC PLL ZD BUFFER LO SKEW 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 26, 26 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 15POS PIN datasheet.pdf