Yageo 9C06031A1503JLHFT
9C06031A1503JLHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A1503JLHFT
Brief Description
RES SMD 150K OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A1503JLHFT.pdf
Availability of 9C06031A1503JLHFT
QUANTITY
9C06031A1503JLHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A1503JLHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A1503JLHFT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)150k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A1503JLHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A1503JLHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A1503JLHFT Details Description
Related parts for 9C06031A1503JLHFT
TERM BLOCK HDR 22POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
FILTER LINE 0.1MH 7A HORIZONTAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EXTEND datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 120V datasheet.pdf
FERRITE CHIP 600 OHM 200MA 0603 datasheet.pdf
CAP CER 8.6PF 50V U2J 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES 0.8 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
MICRO-D PLUG 25POS PIN 18" WIRE datasheet.pdf
Connector Receptacle HDMI 19 Position Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf