Yageo 9C06031A1623FKHFT
9C06031A1623FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A1623FKHFT
Brief Description
RES SMD 162K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A1623FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A1623FKHFT
QUANTITY
9C06031A1623FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A1623FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A1623FKHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)162k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A1623FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A1623FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A1623FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A1623FKHFT
IDC CABLE - MKC26K/MC26G/MPK26K datasheet.pdf
RES SMD 21K OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
METRAL 1000 RCPT 5ROW PRESS FIT datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 4.12K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 41POS PIN datasheet.pdf
HEATSHRINK 1 1/2 BK 6"PC datasheet.pdf
CONN HDR 74POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 10A 125V datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS CABLE SKT datasheet.pdf