Yageo 9C06031A1743FKHFT
9C06031A1743FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A1743FKHFT
Brief Description
RES SMD 174K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A1743FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A1743FKHFT
QUANTITY
9C06031A1743FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A1743FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A1743FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)174k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A1743FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A1743FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A1743FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A1743FKHFT
RES SMD 430 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 226KOHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
BERGSTIK II DR RIGHT ANGLE RET datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 2.2 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST 0.15A 28V datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN OUTER TERMINAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 75V 500MW DO213AB datasheet.pdf