Yageo 9C06031A1780FKHFT
9C06031A1780FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A1780FKHFT
Brief Description
RES SMD 178 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A1780FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A1780FKHFT
QUANTITY
9C06031A1780FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A1780FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A1780FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)178
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A1780FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A1780FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A1780FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A1780FKHFT
INDUCT ARRAY 2 COIL 5UH SMD datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SNGL STR 5POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES 2.2 OHM 1.5W 5% AXIAL datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.047" NYLON 3/4" datasheet.pdf
SENSOR 3000PSIA 1/4 NPT W/TEMP datasheet.pdf
HI P GRN CARD EDGE .100 X .200 datasheet.pdf
MULTI-PAIR 48COND 20AWG BLU 100' datasheet.pdf
VERTICAL HEADER W/ SHORT 4HDP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.300" (7.62mm) datasheet.pdf