Yageo 9C06031A1782FKHFT
9C06031A1782FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A1782FKHFT
Brief Description
RES SMD 17.8K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A1782FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A1782FKHFT
QUANTITY
9C06031A1782FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A1782FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A1782FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)17.8k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A1782FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A1782FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A1782FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A1782FKHFT
RES SMD 8.45K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 19.6K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HEAT SINK 50MM X 45MM X 16MM datasheet.pdf
CARDEDGE LO PRO 30POS .156 GRN datasheet.pdf
IC DAC 12BIT DL MULT 28-PLCC datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS 2MM VERT SMD datasheet.pdf
FUSE GLASS 3.5A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CAP FILM 2700PF 10% 1.25KVDC RAD datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 6.3V 20% 1206 datasheet.pdf
V/T PF REC PWRB datasheet.pdf
CAP FILM 270NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf