Yageo 9C06031A1912FKHFT
9C06031A1912FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A1912FKHFT
Brief Description
RES SMD 19.1K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A1912FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A1912FKHFT
QUANTITY
9C06031A1912FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A1912FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A1912FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)19.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A1912FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A1912FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A1912FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A1912FKHFT
IC REG LDO -8V 1A D2PAK datasheet.pdf
CAP CER 56PF 1KV X5F RADIAL datasheet.pdf
RES 51.1 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR W/PG/SLT 50POS datasheet.pdf
RES 121K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSHRINK 3/32 BK 48" datasheet.pdf
LED BLUE 2SMD datasheet.pdf
FIXED IND 47NH 150MA 830 MOHM datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 150UH SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 1W DO214AC datasheet.pdf