Yageo 9C06031A1913FKHFT
9C06031A1913FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A1913FKHFT
Brief Description
RES SMD 191K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A1913FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A1913FKHFT
QUANTITY
9C06031A1913FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A1913FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A1913FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)191k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A1913FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A1913FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A1913FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A1913FKHFT
SWITCH SLIDE DPDT 10A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS VERT .156 GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 22POS PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 6.5VOUT 50W datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK SCRW MNT 5.5MM datasheet.pdf
DIL SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf
TERM BLOCK COVER datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS 2MM R/A GOLD datasheet.pdf