Yageo 9C06031A1R20JGHFT
9C06031A1R20JGHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A1R20JGHFT
Brief Description
RES SMD 1.2 OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A1R20JGHFT.pdf
Availability of 9C06031A1R20JGHFT
QUANTITY
9C06031A1R20JGHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A1R20JGHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A1R20JGHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.2
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A1R20JGHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A1R20JGHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A1R20JGHFT Details Description
Related parts for 9C06031A1R20JGHFT
LGH-6 PIN HV PLUG ASY datasheet.pdf
MOUNTING BUTTON 0.669 ACETAL WHT datasheet.pdf
RES SMD 137K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 294K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
FILLER BAR datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf