Yageo 9C06031A1R60JGHFT
9C06031A1R60JGHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A1R60JGHFT
Brief Description
RES SMD 1.6 OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A1R60JGHFT.pdf
Availability of 9C06031A1R60JGHFT
QUANTITY
9C06031A1R60JGHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A1R60JGHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A1R60JGHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.6
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A1R60JGHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A1R60JGHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A1R60JGHFT Details Description
Related parts for 9C06031A1R60JGHFT
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 1.8M OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 2KB FLASH 20QFN datasheet.pdf
RES 0.348 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 500W datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 69MA 3.3 OHM datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 16POS GOLD datasheet.pdf