Yageo 9C06031A2004FKHFT
9C06031A2004FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A2004FKHFT
Brief Description
RES SMD 2M OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A2004FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A2004FKHFT
QUANTITY
9C06031A2004FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A2004FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A2004FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A2004FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A2004FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A2004FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A2004FKHFT
CONV DC/DC 12VIN ADJ OUT 10A SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 63V SNAP datasheet.pdf
CARD EDGE 10POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
Connector Receptacle 24 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONV DC/DC 7.5W 9-18VIN 05VOUT datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X50.8MM 115VAC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 400W datasheet.pdf
RES 0.505 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 102 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS INLINE PIN datasheet.pdf