Yageo 9C06031A2150FKHFT
9C06031A2150FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A2150FKHFT
Brief Description
RES SMD 215 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A2150FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A2150FKHFT
QUANTITY
9C06031A2150FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A2150FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A2150FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)215
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A2150FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A2150FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A2150FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A2150FKHFT
FIXED IND 39UH 690MA 370 MOHM datasheet.pdf
SWITCH KEYLOCK 16MM KEYCODE 010 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 51 TYPE A 21POS datasheet.pdf
DIP CABLE 6POS datasheet.pdf
FIXED IND 1.2MH 200MA 10 OHM SMD datasheet.pdf
IC MMIC I/Q UPCONVERTER 32SMD datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5V SMD datasheet.pdf