Yageo 9C06031A2200FKHFT
9C06031A2200FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A2200FKHFT
Brief Description
RES SMD 220 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A2200FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A2200FKHFT
QUANTITY
9C06031A2200FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A2200FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A2200FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)220
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A2200FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A2200FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A2200FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A2200FKHFT
FUSE GLASS 400MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC I/O EXPANDER I2C 8B 16QSOP datasheet.pdf
CAP FILM 2000PF 5% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
RES 68.1K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 1.18K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
HDM DC STKG MOD ST3.0 14MM HGT datasheet.pdf
SENSOR PRES 3.3V SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 24POS .100" GOLD datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X55MM 115VAC TERM datasheet.pdf
CAM FOLLOWER datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 3.3V 66W datasheet.pdf