Yageo 9C06031A2204JLHFT
9C06031A2204JLHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A2204JLHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 2.2M OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A2204JLHFT.pdf
Availability of 9C06031A2204JLHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9C06031A2204JLHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A2204JLHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A2204JLHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRC
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.2M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A2204JLHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A2204JLHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A2204JLHFT Details Description
Related parts for 9C06031A2204JLHFT
Crystal 32.7680kHz 20ppm 6pF 35 kOhm -10°C - 60°C Through Hole Cylindrical Can, Radial datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 125V datasheet.pdf
RES SMD 2.37K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
SENSOR 3000PSIS 1/8 NPT 4-20 MA datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS DUAL .05" T/H datasheet.pdf
LED RED CLEAR 4MM OVAL T/H datasheet.pdf
IGBT 1200V 188A 1150W TO264 datasheet.pdf
CABLE 2COND 22AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
CONN HDR 30POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
PACK ROUND 1 POS 49.9MM D 24MMH datasheet.pdf